NRSF valdybos susirinkimas 2017 m. gruodžio 6 d.

2017 m. gruodžio 6 d. Kaune įvyko atviras NRSF valdybos susirinkimas. Dalyvavo 7 nariai.

Susirinkimo dienotvarkėje buvo paliesti sekantys momentai – sezono apžvalga, NRSF veikla, naujienos 2018 m. ir galimi nauji pakeitimai rinktinių formavime.

Sezono apžvalgoje aptarti turnyrai, žaidėjų skaičiaus kitimas pagal tris praėjusius sezonus , licencijavinas ir reitingavimas. Licencijuotų žaidėjų branduolys paskutinius porą metų nekinta. Žaidėjų ,metuose sudalyvaujančių viename reitinginiame turnyre, šiek tiek sumažėjo. Siūloma keisti C reitingų turnyrų formatą, įvedant galimybes naujokams sužaisti turnyruose su stipresniu partneriu.

NRSF veikla

Aptarta finansinė padėtis, kad federacija galėtų minimaliai funkcionuoti. Apžvelgti metiniai mokesčiai tarptautinėms federacijoms (425 eur), tinklalapio išlaikymas (100 eur), pasiruošimas trims Lietuvos čempionatams , suvenyrai rinktinėms ir tt. Dar nuo 2017 m. atsirado reikalavimas rinktines lydinčio asmens būtinumas.

Viską įvertinus vienbalsiai nutarta 2018 m licencija žaidėjui kainuos 15 eur.

Svarstyta kaip aktyvinti paieškos sistemą, kad informacija apie petankę ir federaciją internete būtų galima rasti greičiau ir neklaidinančią.

Taip pat buvo aptartas rinktinių dalyvavimas čempionatuose. Gerai įvertintas tik veteranų rinktinės pasirodymas.

Naujienos 2018 m. sezone

Siūloma palikti klubinį turnyrą 6X6, kaip pasiteisinusį ir propaguojantį klubinę bendrystę.

Nauja – planuojamas mix dvejetų turnyras – siekiant pritraukti daugiau merginų susidomėti petanke.

Taip pat planuojama keisti C reitinginių turnyrų formatus įvedant būtiną išankstinį registravimąsi ir sudarant galimybes naujokams, mažiau dalyvaujantiems turnyruose žaidėjams integruotis į komandą su pirmo reitingo dvidešimtuko žaidėju. Tai tikimės duos naudos abiem pusėm ir įneš naują postūmį petankės propagavime.

Eilę metų Lietuvoje turnyrai buvo pravedinėjami pasitelkiant lenkų petankistų naudojama programa. 2018 m. bus bandoma vokiečių programa, kuri labiau įvertina šio žaidimo niuansus.

Turnyrų skaičių ir reitingavimo tvarką siūloma palikti kaip ir 2017 m.

Naujienos rinktinių formavime.

2018 m. vyks Europos moterų čempionatas. Siekiant sėkmingesnio pasirodymo jame bus siūloma pirmoms 4 reitinge žaidėjoms ruoštis jam sudarant komandą trejetų turnyruose Lietuvoje ir Baltic cup.

2017 m. reitingo pirma vieta dalyvauja 2018 m. vienetų EČ.

Išmušinėtojų 2017 m. Lietuvos čempionas įgyja teisę dalyvauti 2018 m. išmušinėjimo čempionatuose.

Siūloma 2018 m. sudaryti komandą ,siekiant įgyti patirties, sudalyvaujant Euorocup klubų turnyre.

Dvejetų, Mix dvejetų čempionatuose dalyvauja žaidėjai pagal 2017 m. reitingus.

Didžiausias eksperimentinis pakeitimas numatomas trejetų rinktinės formavime. Eksperimento esmė daugelio petankės žaidėjų minimas sportinis principas ir komandinio suderinamumo siekimas.

Rinktinė bus formuojama iš komandos laimėjusios atranką einamaisiais metais. Atranka turi baigtis bent jau mėnesį prieš čempionatą.

Komandą gali sudaryti trys arba keturi žaidėjai. Žaidėjas užsiregistravęs vienoje komandoje negalės jos pakeisti viso atrankos ciklo metu.

Komandos tarpusavyje sužais du arba tris turus – priklausomai nuo užsiregistravusių komandų skaičiaus.

Komandų startinis mokestis atiteks atrankos nugalėtojai( arba komandai vykstančiai į čempionatą).

Atrankos nugalėtojos komandoje vienam kokiam nors žaidėjui negalinčiam vykti į čempionatą, komanda gali pasirinkti žaidėją iš kitos komandos. Jei negali vykti du žaidėjai iš komandos arba visa komanda – į čempionatą vyksta komanda užėmusi antrą vietą atrankos turnyre.

Varžybos vyks lanksčiu grafiku (išvykų ir namų formate). Aikštelės numatomos Kaune Aleksoto aikštelė, Birštono ir Šiaulių aikštelės. Atsiradus komandai iš kito miesto ar miestelio – aikštelė turės būti patvirtinta federacijos.

Šis pakeitimas patvirtintas vienbalsiai.

NRSF valdyba

No Comments Yet.

Leave a comment